Otvoren konkurs za Sakura stipendiju JTI i Ambasade Japana
Podsticaj za mlade istraživače inspirisane Japanom
Konkurs za Sakura stipendiju koji raspisuju Japan Tobacco International (JTI) i Ambasada Japana već šestu godinu zaredom otvoren je 1. novembra. U narednih mesec dana, prijavu mogu da podnesu studenti i istraživači zainteresovani za teme u vezi sa Japanom, bogatim kulturnim nasleđem te zemlje, filozofijom, ekonomijom i drugim društvenim i političkim temama. Konkurs traje do 1. decembra i otvoren je za studente osnovnih i postdiplomskih studija sa svih akreditovanih akademskih univerziteta u Srbiji, kao i za istraživače koji nisu u stalnom radnom odnosu.
Prijavu je moguće podneti putem formulara na sajtu www.sakurastipendije.rs, u okviru kojeg kandidati treba da obrazlože istraživačku ideju za rad iz oblasti u vezi sa Japanom – bilo da su to prava, političke nauke, ekonomija, filozofija, kultura i umetnost, japanski jezik i književnosti ili japanska poslovna filozofija Kaizen.
Rezultati konkursa su tokom proteklih godina pokazali da među studentima u Srbiji vlada veliko interesovanje za Japan. Samo neke od tema nagrađenih radova bile su japanska informatička industrija, arhitektura, kinematografija i ekološka svest, kao i primena Kaizen menadžmenta u Japanu i u Srbiji.
Sakura stipendija dobila je ime po japanskom drvetu trešnje koje je poznato kao simbol sreće i prosperiteta. JTI i Ambasada Japana veruju da će upravo talentovani istraživači i studenti, kao što su dobitnici Sakura stipendije, doneti prosperitet Srbiji i doprineti promovisanju boljeg razumevanja između dva naroda.
Povezani članci
Predstavljamo listu filmova i serija koje će vam ulepšati novogodišnje praznike
Praznici su pravo vreme za opuštanje i uživanje u toplini doma, period kada se povlačimo iz sveta
Nov izveštaj otkriva hitne potrebe za promenama zakona i podrškom žrtvama nasilja
Doprinos organizacije Fenomena fokusiran je na član 22 Istanbulske konvencije
A1 Srbija dobitnik SAM nagrade „Kampanja od nacionalnog značaja“
Kampanja „Mreža najvažnijih influensera“ prepoznata kao primer društvene odgovornosti